IPOSZ

Mellékelten továbbítjuk társszövetségünk a Magyar Acélszerkezeti Szövetség (MAGÉSZ) meghívóját a 23. Fémszerkezeti konferencia című rendezvényükre.
 
Helyszín : BME - Hidak és Szerkezetek Tanszék - Budapest, Műegyetem rkp. 3. K. ép. Mf. 85.
Időpont : 2019. november 7. (csütörtök) 10:00 óra
 
 
 

149 szakmunkástanuló tett sikeres záróvizsgát az Audi Hungaria Zrt. és partneriskolái duális szakképzésében. Jelenleg 15 különböző szakmában szerezhetnek képesítést a diákok. Az elmúlt 18 évben közel 2200 fiatal végezte el a gyakorlatorientált képzést az Audi Hungariánál. Négy arany- és egy bronzéremmel gazdagodtak a vállalat tanulói az idei Szakma Sztár versenyen.

tovább a teljes cikkre

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Ezúton tájékoztatjuk, hogy a 2017. november 27-én, kamaránknál szervezett "Képzőhelyként a gyakorlati képzésben" című előadás anyaga letölthető a következő linken:

http://kemkik.hu/hu/komarom-esztergom-megyei-kereskedelmi-es-iparkamara/cikkek/laszlone-szep-gyorgyi-eloadasanak-anyaga-letoltheto-103234

Üdvözlettel: KEMKIK

Odrobina László, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára szerint a foglalkoztatás további növelésének záloga a szakképzési rendszer átalakítása. 

tovább a teljes cikkre

Az OFI véleményezése a MKIK felkérésére a felnőttképzési óraszámok csökkentéséhez

tovább a teljes cikkre

Saját hatáskörben dönthetnek a működési feltételeikről a szakképzési centrumok, amelyeket nem központosítanak – mondta lapunknak Odrobina László, a Nemzetgazdasági Minisztérium helyettes államtitkára. A szakképző intézmények átadásával számos kormánytisztviselőt ez a tárca alkalmaz majd.

tovább a teljes cikkre

Átalakítják a szakképzést, jobban kiszolgálják a cégeket

A munkaerőpiac igényeit a korábbiaknál inkább kiszolgáló szakképzés

megvalósítása érdekében a szektor átalakításához szükséges törvényjavaslatokról, a többi között a szakképzési, a szakképzési hozzájárulásról szóló, a felnőttképzési és a köznevelési törvény módosításáról döntött a kormány - jelentette be Czomba Sándor csütörtökön sajtótájékoztatón Budapesten.

 

A Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára közölte, hogy a 2016/17-es tanévtől a szakközépiskolák szakgimnáziumokká alakulnak. Az intézményekben az érettségivel szakmát, plusz egy éves képzéssel pedig technikusi minősítést is szereznek majd a diákok.

Ugyanakkor a jelenlegi szakiskolák válnak szakközépiskolákká és a szakma megszerzéséhez szükséges három éves képzés után a tanulóknak lehetőségük lesz két év alatt az érettségi megszerzésére - tette hozzá a politikus.

Czomba Sándor emlékeztetett arra: már korábban döntés született arról, hogy 2015 szeptemberétől, mintegy 500 szakképzést végző intézmény, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól átkerül az NGM irányítása alá.

Ezzel párhozamosan a tárca létrehozza a Szakképzési és Felnőttképzési Hivatalt, amely szakképzési centrumokat alakít ki a megyékben és a fővárosban. A centrumok a nagyobb szakképzési intézmények mentén jönnek létre és ezek tagintézményeiként működik majd a többi iskola.

A módosítások nyomán visszaállítják a gyakorlati oktatásvezetői munkakört, illetve szakképzési pedagógusi életpályamodellel kívánják vonzóvá tenni a munkavállalást, akár a mérnökök számára is.

Ezzel párhuzamosan a tanulószerződések számát a jelenlegi 50 ezerről 70 ezerre kívánják bővíteni 2018-ig, illetve a jelenlegi 7-8 ezerrel szemben 20 ezer vállalkozást kívánnak bevonni a gyakorlati képzésbe.

Ez azt is jelenti, hogy a kis- és középvállalkozásokra is egyre inkább számítanak a gyakorlati képzés területén; a többi között a képzést segítő munkatárs bérét és a járulékokat is elszámolhatnák a társaságok.

Ugyancsak növelni kívánják a tanulmányi ösztöndíjra fordítható költségvetési forrásokat, illetve az állami rendszerben ingyenessé kívánják tenni egy második szakképesítés megszerzését is - sorolta a módosító javaslatokat az államtitkár.

A szakképzési centrumok idén júliustól jönnek létre, illetve 2016 szeptemberétől indul az új szakgimnáziumi és szakközépiskolai oktatás. A szükséges törvénymódosításokat a kormányzat április 21-én terjeszti az Országgyűlés elé - mondta Czomba Sándor.

 

Tisztelt Olvasóink!

 

Megjelent Ipartestületünk II. sz. hírlevele, melyet ide kattintva tölthetnek le.

Tisztelt Fémiparos Társunk!

 

Az Országos Fémipari Ipartestület (OFI) Szűcs Györgyelnöksége és tagjai nevében üdvözlöm Önt. Ipartestületünk célja összefogni a gazdaság alapvető vállalkozói működését végző fémiparosokat, a magyar fémipari vállalkozások gazdasági és szervezeti segítésére. Nekünk most az a feladat jutott, hogy csodálatos fémiparos szakmánknak kaput nyissunk a gazdaságban rejlő lehetőségekre, és a társadalomban növeljük az elismertségét. Szenvedélyesen elhivatottak vagyunk a fémipar minden egyes szakágaképviseletére. Tevékenységünk a fémiparosok hagyományos jóakaratára, összefogásra támaszkodik.

Minden nagy munkához szükség van elkötelezett személyekre. Erőfeszítéseinket ezért arra összpontosítjuk, hogy a hagyományos iparos gondolkodást és munkamorált a mai kor körülményei között összefogásra serkentsük. Vállalkozói mentalitáson és szakmai munkán alapuló egyezséget ajánlunk a fémszakma minden mesterének, barátjának és támogatójának.

Cégeink számára örök feladat a versenyképességi, a növekedési, a foglalkoztatási és a szakképzési munkák magas szintű végzése.

Ismerve a sok ezer családi és mikro-, kis- és középvállalkozás gazdasági erejét, a továbbiakban szükséges, hogy mint fémiparosok rendelkezzünk személyi-, társadalmi-, termelő gazdasági- kapcsolatrendszerrel.

A kis- és középvállalkozói fémipar érdekében kifejtett minden erőfeszítés feltétele a szakma bizalma – erre, mint Országos Ipartestület kiemelten figyelünk. Továbbra is fő feladatunk: Összefogás – Együttműködés – Hálózatosodás.
Van feladatunk és programunk, van célunk. Várjuk tagjaink sorába!

- Ipartól virul a haza – ez volt a régiek jelszava –
- Összefogva erős a sokaság, volt erre a vállalkozások válasza.
Ma is korszerű feladat!

A jövőben is számítunk a szakma és a társadalom érdeklődő nyilvánosságára.
Jelszavunk és eszménk: munka –szakma – mesterség, a fémiparos becsülete, a mesterség tisztelete.

Mert fémiparosnak lenni jó!

ofi_signature_szgy.png

      Szűcs György
        OFI Elnöke